Lenka Turiničová

Zakladateľka Yoga Studio Lenka - Štúdia jogy Pezinok. Inštruktorka jogy 2.stupňa a lektorka jogovej terapie, absolventka jogovej filozofie na FF UK Praha a študentka jogovej terapie na FTVŠ UK Praha. 

Na cestu Jogy ma život rôznymi spôsobmi pripravoval celý život. V detstve som sa venovala niekoľko rokov športovej gymnastike, no keď som sa kvôli zraneniu musela od športu vzdialiť, začala som sa hlbšie zaujímať o filozofiu a východné učenia. Vyštudovala som mimoeurópsku etnológiu so zameraním na krajiny Ázie a vrámci vysokoškolského štúdia som strávila rok v Indonézii štúdiom miestnej duchovnej kultúry. Aj popri zamestnaní som veľa cestovala po ázijských krajinách, no pracovné tempo bolo vysoké a vybralo si svoju daň. Keď som vážne ochorela na onkologické ochorenie, vedela som, že cesta naspäť nie je možná a vtedy v oveľa hlbšej, osobnejšej a intenzívnejšej forme vstúpila do môjho života joga. Stala sa prostriedkom mojej životnej zmeny - pomohla mi prehĺbiť spojenie so Sebou, i nadobudnúť naspäť svoje fyzické zdravie. 

Keďže joga je na celý život, dnes je joga nielen mojou osobnou cestou, ale aj životným poslaním. Popri učeniu jogy na skupinových aj individuálnych lekciách organizujem aj vzdelávacie jogové workshopy, prednášky a pobyty. Popri tom sa venujem aj pokračujúcemu vzdelávaniu v oblasti jogovej terapie, etiky a jogovej filozofie na Karlovej Univerite v Prahe..

Teším sa, že Vám môžem na hodinách jogy odovzdávať to, čo som sama pomocou jogy získala a je mi cťou byť Vaším sprievodcom na Vašej osobnej jogovej ceste.  

V štúdiu vediem hodiny hatha jogy pre mierne pokročilých, lekcie jogovej terapie, relax jogy a pranayamy.